محصولات نرم افزاری

نرم افزار مدیریت امنیت اطلاعات VMS

شرکت هیرساویژن جهت مدیریت ISMS، سیستم نرم افزاری را تولید و ارائه نموده است که امکان مدیریت یکپارچه را در این حوزه به سازمانها می دهد تا مدیران سازمان بتوانند به راحتی از اطلاعات و گزارشات این سیستم در پایش عملیاتها و تصمیم گیری های کلان استفاده نمایند.

این نرم افزار با تکنولوژی های روز بصورت وب بیس طراحی و پیاده سازی شده است. یکی از بهترین مزایای این نرم افزار مدیریت ریسک می باشد که این شرکت با بررسی نرم افزار ها و ابزار های مطرح مدیریت ریسک که در دنیا وجود دارد به این نتیجه رسیده که این نرم افزار ها فرآیند مدیریت ریسک را به طور کلی مورد بررسی قرار داده اند و به جزییات آن کمتر پرداخته اند و این امر ما را بر آن داشت که در طراحی ماژول مدیریت ریسک این نرم افزار تمامی فعالیت های جزئی مربوط به متدولوژی ارزیابی ریسک را شبیه سازی کنیم  که این امر باعث بوجود آوردن مزیتی خاص در این نرم افزار می گردد.

زیر سیستمهای یکپارچه این نرم افزار عبارتند از

  • مدیریت داراریی (Asset Management)
  • مدیریت ریسک (Risk Management)
  • مدیریت اسناد (Document Management)
  • مدیریت کار (Work Management)
  • مدیریت ممیزی (Audit Management)
  • مدیریت جلسات
  • بیانیه کاربست پذیری (SOA)
  • داشبورد اهداف (Objective Management)

ManageEngine ServiceDesk Plus

ManageEngine ServiceDesk Plus یک نرم افزار جامع راهنما و مدیریت دارایی است که یک کنسول یکپارچه برای نظارت و نگهداری دارایی ها و درخواست های IT تولید شده از کاربران منابع IT در یک سازمان را به نمایندگان help desk و مدیران IT ارائه می دهد. نرم افزار ServiceDesk Plus یک نرم افزار ITIL قدرتمند در حوزه مدیریت IT می باشد و توسط شرکت ManageEngine ارائه شده است. نرم افزار Service Desk Plus یا نرم افزار مدیریت خدمات فناوری اطلاعات با الهام از استاندارد ITIL (کتابخانه ITIL) به شما کمک می کند تا تمامی کارهایی که در واحد IT انجام می شود را ثبت، مدیریت و تحلیل کنید. کارشناسان IT می توانند کارهای مرتبط با Help Desk را به سادگی و با کارایی بالا و تنها در یک نرم افزار انجام دهند. خودکار سازی کارها، سفارشی سازی بدون کدنویسی و Integrate شدن با سایر ابزارها تنها برخی از نقاط قوت این نرم افزار پشتیبانی هلپ دسک می باشد. ارائه آسان خدمات به کاربران سازمان و همچنین ارتقاء توان فنی کارشناسان IT، یک امر بدیهی در نرم افزار Service Desk Plus می‌باشد

مانیتورینگ

پایش یا مانیتورینگ شبکه (Network Monitoring) یعنی نظارت مستمر بر یک شبکه کامپیوتری جهت شناسایی هرگونه ایراد یا نقص احتمالی و اطمینان از این‌که شبکه درست به کار خود ادامه ‌دهد. مثلا با کمک مانیورینگ شبکه می‌توان وضعیت اجزای شبکه از جمله روترها، سوئیچ‌ها، فایروال‌ها، سرورها و ماشین‌های مجازی را تحت نظر گرفت. اگر عملکرد هر یک از این اجزاء کند یا مختل شود، نرم‌افزار مانیتورینگ شبکه موضوع را به مدیر شبکه اطلاع می‌دهد و نتیجتا مانع از کار افتادن شبکه می‌شود.

یکی از وجوه مهم مانیتورینگ شبکه این است که باید کنشگر (proactive) باشد، نه واکنشگر (reactive). یعنی فعالانه در جستجوی مشکلات و تنگناهای احتمالی شبکه باشد؛ نه این‌که منتظر بماند تا مشکلی پیش آید و بعد بخواهد آن را شناسایی کند. با این رویکرد می‌توان مشکلات را در همان مرحله اول شناسایی کرد. مانیتورینگ کنشگرانه می‌تواند از قطعی یا معیوب شدن شبکه جلوگیری کند.

شرکت مهندسی هیرساویژن انواع لایسنسهای نرم افزاری در حوزه مانتورینگ (SOLARWINDS,PRTG,MANAEENGINE ,WETHEARMAP ,CACTI ,ARGUS ,ZABBIX…) را ارائه می دهد.

پشتیبان‌گیری

در دنیای تکنولوژی اطلاعات پشتیبان گیری یا Backup ،به فرایند تهیه نسخه های کپی از داده های اصلی گفته می شود که در زمان رخ دادن وقایعی از قبیل از دست دادن اطلاعات بتوان داده های اصلی را بازیابی کرد. هدف اصلی، قابلیت بازیابی و بدست آوردن مجدد داده ها در زمانی است که به هر دلیل اطلاعات پاک شده و از دست رفته اند. دلیل دیگر، بازیابی و برگشت اطلاعات به زمان گذشته می باشد. برای مثال تغییرات اشتباه عمداً یا سهواً در داده های شرکت توسط کاربران ایجاد شده و باید بتوان اطلاعات سالم مربوط به هفته قبل را بازیابی کرد.

انواع لایسنسهای نرم افزاری در حوزه پشتیبان گیری (Veritas Backup exec ,Acronis ,Veem,…) توسط شرکت مهندسی هیرساویژن ارائه می گردد.

پایگاه داده

پایگاه داده یا Database مجموعه ای از اطلاعات سازمان یافته است که بر اساس ترتیب و قوائدی مشخص در کنار یکدیگر نگهداری می‌شوند. به عبارتی دیگر زمانی که داده‌های خود را با نظم و سازماندهی در کنار هم قرار دهیم به آن دیتابیس ، بانک اطلاعاتی یا پایگاه داده می‌گوییم.

در علم رایانه منظور از Database محلی است که اطلاعات مربوط به یک نرم افزار، وب سایت و… ذخیره می‌شوند. دیتابیس بر اساس قواعدی که در ساماندهی اطلاعات به کار می‌گیرد، امکان دسترسی و مدیریت اطلاعات ذخیره شده را بسیار ساده‌تر می‌کند. استفاده از دیتابیس این امکان را در اختیار ما قرار می‌دهد تا اطلاعات خود را به صورت دقیق با نظمی مشخص ذخیره کنیم. با این کار می‌توانیم در کوتاه‌ترین زمان به بخش  و یا کل این اطلاعات دسترسی پیدا کنیم. همچنین استفاده از Database مزایای دیگری از جمله استقلال اطلاعات، حذف فرآیندهای تکراری، افزایش امنیت، امکان پشتیبان گیری از داده‌ها و… در اختیار ما قرار می‌دهد.

انواع لایسنسهای نرم افزاری که شرکت هیرساویژن در این حوزه ارائه می دهد عبارتند از ORACLE ,SQL

مجازی سازی

مجازی سازی شبکه یا با نام دیگر Network virtualization جز روش هایی است که به تازگی در دنیای فن آوری وارد شده است. مجازی سازی شبکه را در واقع روشی جهت جداسازی منابع شبکه و منابع محاسباتی همین طور واگذاری آن به یک شبکه مجازی دانست که این کار جهت یکسان کردن چندین شبکه مجازی قابل برنامه ریزی و مستقل صورت می گیرد. در این حالت از مجازی سازی شبکه تمامی سخت افزارها و هم چنین نرم افزارهای درون یک شبکه مجازی شکل می گیرد. نوع دیگری از مجازی سازی شبکه به این شکل کار می کنند بخش های مختلف مجزا شده شبکه به وسیله یک بخش فیزیکی معلوم به اشتراک گذاشته می شود. مجازی سازی شبکه را می توان به ایجاد شبکه های مجازی داخل یک سرور عنوان کرد که می تواند باعث ایجاد ارتباط سیستم های مجازی با یکدیگر شود و شکل یک جامعه امنیتی مجازی(virtual security zone) را ایجاد می کند. مجازی سازی شبکه در واقع روش و دستاورد جدیدی جهت آسان سازی گسترش خدمات اینترنتی می باشد.یک تکنولوژی سودمند برای استفاده از زیرساخت ها با توجه به استفاده بهتر از منبع فیزیکی و یا منطقی جهت چندین شبکه متفاوت و یا ایجاد تراکم بیشتر از چندین منبع (این منابع همان اجزا شبکه بوده که می توانند شامل مسیریاب ها، ماشین های مجازی، سوئیچ ها و… باشند) و جهت کسب توانایی و فایده بیشتر ایجاد می شود. به همین دلیل مجازی سازی شبکه هزینه کلی را به دلیل اشتراک گذاری منابع شبکه کم می کند. در واقع محصول نهایی مجازی سازی شبکه، شبکه مجازی می باشد.

هیرساویژن انواع لایسنسهای نرم افزاری در حوزه مجازی سازی (Vmware ,Citrix ,2x,) را ارائه می دهد.

فهرست